Як обрати драбину в басеїн?

  Драбина із нержавіючої сталі – це необхідний атрибут будь-якого басейну. Для того, щоб не зробити помилки та не витратити зайві гроші та час, треба розібратись у цій темі. Тому в цій статті ми постаралися максимально доступно описати усі нюанси вибору.
Можно виділити два типи драбин:

  1. Так звана «Римська драбина»
  2. Стандартна нержавіюча драбина

  
Зупинимося на більш популярному другому варіанті. Виробників драбин для басейну багато, вироби відрізняються ергономічністю, конструкцією та технологічністю. Перші конструкції українських виробників були зварюваними та мали сходинки з труби або з прямокутним прорізом. Такі конструкції можна зустріти й сьогодні, проте вони мають значні недоліки:

  • великий об'єм виробу (а також велика ціна за відправку)
  • не ергономічна форма сходинки
  • підвищенна вірогідність появи корозії по швам зварювання (цей недолік також відноситься до розбірних драбин зі звареними сходинками)

  З часом на ринок прийшли імпортні драбини. Перші з'явилися із США та Німеччини, звісно ж вироби мали високу якість і відповідно високу ціну. З часом вироби на ринку змінювалися, продукція ставала дешевшою, і як наслідок, з'явилися драбини різного рівня якості. На сьогоднішній день ринок більш ніж перенасичений великою кількістю різноманітного товару, тому треба приділити достатню кількість уваги, щоб розібратися більш детально. Більшість обладнання в басейні працює автоматично і ви не звертаєте на це уваги поки воно працює, на відміну від драбини, якою ви користуєтесь кожного дня спускаючись у воду.
  Важливішим елементом виробу - є закладний елемент кріплення, тобто вузол за допомогою якого драбина кріпиться до борту басейну. Найбільш розповсюджений варіант у імпортних драбин це пластикова закладна, що заливається бетоном в борт. Дуга драбини встановлюється та затискається сегментом за допомогою болта. Оскільки, навантаження передається на пластик звісно що згодом з'являється зазор і драбина починає хитатися і на сходинки з'являється більше навантаження, до якого вони не пристосовані. Саме тому, з часом, розхитуються і сходинки. Спускаючись-піднимаючись по такій драбині, ви відчуваєте себе не дуже впевненно. Окрім того, такий стан драбини може привести до руйнування сходинок.

 

  Для більшої міцності й надійності кріплення, була розроблена, так звана, закладна на фланці. Кріплення до дуги драбини абсолютно надійне. Залишається кріплення до борта, тут дещо складніше. Усе залежить від матеріалу борту, якості анкерів та якості виконаної роботи. Як показує досвід, при використанні таких закладних, з часом анкери вилазять з борту, а потім усе відбувається як описано вище.
  

  Щоб позбутися таких недоліків, на основі рекомендацій досвідчених спеціалістів, була розроблена закладна під бетон (частина закладної залита бетоном, а частина виглядає зовні). Виріб неймовірно простий і абсолютно надійний.

   
  Наступним важливим елементом драбини для басейну - є сходинки. Сходинки, які мають плоску верхню частину не ергономічні, і, як правило, вони найдешевші, з абсолютно ненадійним засобом кріплення. Їх можна купувати хіба що на один сезон. У виробників, які піклуються не тільки про ціну драбини, верхня частина сходинок опукла чи має овальный розріз, при цьому на ній закріплений гумовий килимок, або протиковзне рифлення.
  Багатьом покупцям хочется саме гумовий килимок, проте, насправді, рифлення розташовано практично на всіх драбинах і прекрасно його замінює. Головним недоліком гумового килимка є велика вірогідність появи корозії металу між щілинами при зависокому рівні Рн-води, окрім того, такі килимки, частіше за усе, відриваються та губляться, а без них нога вже не фіксується на сходинці.

  Будь-яка драбина серійного виробництва має пластиковий кронштейн для поєднання з дугою. Існує три варіанти таких кронштейнів:

  • кронштейн несе повне силове навантаження (критично не рекомендуємо використовувати такі сходи в силу їх низької надійності)
  • у металевої частини сходинки відігнута пелюстка с прорізом (навантаження частково передаєтся через пелюстку, частково через кронштейн, конструкція більш надійна)
  • в кронштейн вставлена металева пластина (навантаження з металевої частини сходинки на дугу передаєтся через пластину, кронштейн несе декоративну функцію, ступінь надійності найвищий)

 Також є три варіанти з'єдняння за допомогою болтів, які кріплять сходинку до дуги:

  1. Болт проходить трубу наскрізь (надзвичайно не рекомендується, так як товщини стінки труби недостатньо для такого з'єднання, труба деформується під час затягування болту, а з часом, сходинка розхитується)
  2. Гайка встановлена на дугу (з'єднання надійне. Якщо драбину періодично розбирають, треба слідкувати за різьбою, бажано змащувати перед тим як збирати, тому, що з часом різьба може вийти з ладу і виникне серйозна проблема)
  3. Болт встановлено на дугу (з'єднання надійне і болт легко замінити у разі потреби)

   
  Останнім важливим елементом драбини для басейну - є дуги. Майже ніхто під час покупки драбини не звертає увагу на діаметр труби, і дарма, бо ні в поїзді, ні в літаку ви не побачите трубу діаметром 43 мм тому що це не зручно, а для маленьких дітей узагалі небезпечно, бо триматися маленькой рукою за широку трубу неможливо. Перші імпортні драбини, про які ми згадували раніше мають діаметр труби 38 мм. Чому ж тоді у всіх імпортних драбин діаметр 43мм? Відповідь проста - економія. Справа в тому, що при більшому діаметрі труби можна зменшити товщину стінки, тим самим зберегши її міцність, звідси економія у вазі, але ж драбина повинна бути зручною та надійною. Ми сподіваємося, що цей матеріал допоже вам зробити правильні висновки й уникнути помилок при покупці драбини.

Для консультації та замовлення зв'яжіться з нами по телефону:
+38(067)-748-8458(viber), +38(099)-636-9095(Telegram, Whatsapp)
E-mail: water-metal@ukr.net

 

Banner Banner Banner Banner Banner